Бізнес вимагає права вето абсурдних законопроєктів, – Каленков

6 вересня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Про це у ході засідання в Європейській бізнес-асоціації заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

"Зараз вноситься законопроєкт, який анонсують як такий, що допомагає бізнесу. Законопроєкт, який бізнес начебто буде підтримувати двома руками, тому що він нібито усуває деякі нелогічні речі в Податковому кодексі. Якщо такі речі є, я думаю, що і ЄБА, і інші асоціації повинні запропонувати народним депутатам надати бізнесу право вето на окремі пункти змін з тим, щоб вони згодом знімалися. І, безумовно, забезпечити можливість детального обговорення цього проєкту", – переконаний Каленков.

За його словами, поспіх з внесенням змін до податкового законодавства суперечить заяві новопризначеного прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, який раніше розкритикував практику внесення змін у другій половині року з тим, щоб вони вступали в силу або відразу, або з 1 січня. Адже подібні серйозні зміни повинні вноситися лише після широкого обговорення. Саме тому Гончарук заявляв, що детальне обговорення змін до Податкового кодексу розпочнеться навесні 2020 року, а чинності він набуде у 2021 році.

На думку Каленкова, заплановані податкові нововведення вдарять по бізнесу, зокрема, по металургії. При цьому сила негативного впливу буде співвідносна з тим, що переживали металургійні підприємства під час криз 2008-2009 і 2014-2015 років.

Тоді металурги продавали продукцію нижче собівартості. Замовлення не перекривали витрат. Але ми все одно продавали, щоб не закривати підприємства, не звільняти людей і не втрачати наші ринки. Тому це дуже сильно вдарить по нас,
– підкреслив Каленков.

Ще по темі

Гончарук: Бюджет 2020 буде останнім річним
Гончарук: Бюджет 2020 буде останнім річним
Прем'єр-міністр України каже, що надалі державний бюджет треба планувати з урахуванням прогнозу розвитку економіки на хоча би три роки.
16 вересня 2019 р.
Падіння євробондів пов'язано з діями олігарха Ігоря Коломойського
Падіння євробондів пов'язано з діями олігарха Ігоря Коломойського
Спеціаліст відділу боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса вважає, що падіння євробондів викликано останніми діями підприємця Ігоря Коломойського, зокрема нападом на Валерію Гонтареву.
19 вересня 2019 р.
Постійні податкові зміни підривають інвестиційний імідж України
Постійні податкові зміни підривають інвестиційний імідж України
Україна втрачає інвестиційну привабливість для іноземних компаній через часті і непродумані змін в податкове законодавство, в т.ч. і в частині плати за користування надрами – включаючи ренту на видобуток залізної руди.
9 жовтня 2019 р.
новини