Чи продовжить Зеленський співпрацю з МВФ?

2 квітня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Падіння української економіки
Економіст розповів Сергій Фурса, що для ринку найкращою новиною є те, що на виборах не пройшла Юлія Тимошенко, бо її боялися найбільше. Володимира Зеленського наразі не бояться. Однак після його перемоги на українців чекають складні економічні часи.

"Якщо ми заберемо МВФ з нашої макроекономічної стабільності, нашого зростання економіки, яке триває вже три роки, то дуже швидко ми відчуємо тиск на національну валюту, а як результат – на всі інші чинники економіки. Ризик для економіки без МВФ дуже високий", – пояснив Фурса. 

За останні п'ять років вести перемовини з МВФ – це було обов'язком президента. Голова держави, по-перше, підписав меморандум, а по-друге, програма МВФ не дуже подобалась українському парламенту і це президенту доводилось проштовхувати.

Скандал з "Приватбанком"
"Також ключовим моментом є вплив на судову систему, а ми знаємо, що у президента він є найбільший. І є ризик, який може проявитись у співпраці з МВФ, це ситуація навколо "Приватбанку", – розповів економічний оглядач. 

Він пояснив, що виникають питання щодо Коломойського та сумнівається, що Зеленський самостійний і незалежний від олігарха.

Ми знаємо, що пан Коломойський висловив бажання визнати націоналізацію "Приватбанку" незаконною. Однак націоналізація "Приватбанку" була критично важливою умовою у співпраці з МВФ,
– наголосив економіст. 

Фурса сказав, що МВФ проштовхує цю націоналізацію, а також проштовхує компенсацію, яку держава має отримувати від Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова за ті гроші, які українці внесли як платники податків до капіталу "Привабанку". А тому, якщо щось станеться у цьому напрямку, то це закриє можливість для нашої співпраці з МВФ на дуже довгий термін.

Ще по темі

Зараз саме час запастися газом
Зараз саме час запастися газом
На ринку газу склалася ситуація, коли його вигідно купувати на зиму про запас. Ціни на приватні поставки потенційно вигідні для придбання блакитного палива за форвардними контрактами.
3 квітня 2019 р.
Чому уряд не підвищуватиме ціну на газ цієї зими?
Чому уряд не підвищуватиме ціну на газ цієї зими?
В України є всі шанси не підвищувати вартість газу до кінця року. Цьому сприяє поточна ситуація на світових ринках.
4 квітня 2019 р.
Втрата незалежності НБУ здатна зробити українців біднішими: до чого тут вибори
Втрата незалежності НБУ здатна зробити українців біднішими: до чого тут вибори
Якщо хтось вважає, що корупція є в державних банках (вона звичайно є, адже це державні банки), то повинен не знищувати реформу банківської сфери, а продовжувати її.
8 квітня 2019 р.
новини