Чому гривня так знецінилася у липні?

31 липня 2018 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Про це сповістив голова Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, аналогічні розміри коливань фіксувалися і в минулому році, але до такого в Україні ще не звикли, оскільки це нові реалії функціонування валютного ринку.

"Аналіз курсової динаміки гривні свідчить про, те що її певне знецінення напередодні осені було характерних і в минулі роки, зокрема в 2014 та 2016 роках, хоча й відбувалося дещо пізніше, ніж зараз", – підкреслює фахівець.

Крім того, він назвав основні фактори, що зумовлювали знецінення гривні в липні.

"Насамперед хочу відзначити, що посилення попиту на іноземну валюту певним чином стимулювало активне розповсюдження інформації щодо девальвації гривні, у тому числі невтішних прогнозів. Такі прогнози розповсюджуються щороку та здебільшого не реалізовуються", – пояснив Данилишин.

Щодо фінансово-економічних чинників, то, на переконання голови Ради НБУ, знецінення гривні у липні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.

З одного боку попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими облігаціями внутрішньої державної позики. При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами. Крім того, вони використовуються експортерами як обігові кошти, що знижує необхідність "заведення" виручки в іноземній валюті в Україну,
– зазначає фахівець.

Отже, як зауважив представник Нацбанку, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, зумовлене впливом короткострокових чинників.

"Однак, з метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк є готовим і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня", – підсумував економіст.

Мітки по темі

сшагривнядолар

Ще по темі

Очільник Одеської області просить прем’єр-міністра зупинити корупцію в портах
Очільник Одеської області просить прем’єр-міністра зупинити корупцію в портах
Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов ініціював ліквідацію Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря.
2 серпня 2018 р.
В України скоротилися міжнародні резерви, куди поділися гроші?
В України скоротилися міжнародні резерви, куди поділися гроші?
Міжнародні резерви України в липні 2018 року скоротилися на 1,3% і станом на 1 серпня становили 17 мільярдів 748 доларів. Скорочення золотовалютних резервів зумовлене здійсненням платежів за держборгом.
9 серпня 2018 р.
Чому в Україні продовжують рости долар та євро
Чому в Україні продовжують рости долар та євро
Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту припадає на аграрну продукцію.
15 серпня 2018 р.
новини