Чому олігархи ненавидять МВФ та продовжать боротьбу проти справжніх реформ

19 вересня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

І це дуже небезпечна і помилкова теза. Бо не можна об'єднуватися у реформах з тим, проти кого мають бути спрямовані реформи. Це так само як сказати, що ми маємо об'єднатися із Путіним у нашому бажанні вибороти незалежність України.

Що є однією з основних проблем України? Олігархи. Це визнають і прості люди, і експерти міжнародних організацій. Олігархи – це проблема, яка робить нас біднішими. Не конкретні люди, а саме олігархи як явище. І будь-яка реформа буде спрямована проти олігархів. Ключові речі, які мають бути зроблені в Україні – встановлення верховенства права, демонополізація, дерегуляція – все це буде спрямовано проти олігархів. Бо олігархи стали олігархами саме тому, що в країні відсутнє верховенство права. А коли воно з'явиться, вони перетворяться на просто рівних. Бо олігархи заробляють надприбутки саме тому, що створюють монополію і знищують конкуренцію.

Тому будь-який справжній, чесний реформатор в Україні приречений на боротьбу з олігархами. На конфлікт з ними. Це природний процес. Бо не варто очікувати, що найвпливовіша каста людей в Україні мовчки споглядатиме, як ви руйнуєте їх вплив і багатство. А будь-які реформи будуть це робити. За час співпраці з МВФ відношення статків першої десятки Forbes з України до ВВП зменшилось з 18% до 11%. І цей процес їм точно не до вподоби. І саме тому вони так не люблять МВФ.

Існує також ілюзія, що олігархам вигідні реформи, бо якщо їх провести, то значно зросте економіка України, капіталізація українського бізнесу, а з ним і капіталізація олігархів. Теоретично – так. Але практично – ні. Бо, по-перше, для цього потрібно створити рівні правила гри, а самі олігархи в це не вірять. Вони вірять не в правила, а в те, що коли вони щось не контролюють, це контролюватиме їх супротивник. І друге. Ця теорія передбачає, що олігархів цікавить капіталізація. Але подивіться на останнє інтерв'ю Коломойського. Він там прямо каже: їм це нецікаво. І йдеться не про це. Їх цікавить грошовий потік, а не капіталізація.

Саме тому олігархи боротимуться проти будь-яких справжніх реформ. Це природно для них. Вони боролися, борються і продовжать цю боротьбу.

Олігархи проти чесних і прозорих правил, бо вони створили себе у 90-ті, коли правил не було зовсім. І вони не бажають змін, бо стануть не конкурентними у таких умовах.

Олігархи проти прозорого ринку землі. Бо тоді не тільки вони зможуть купувати землю. І це збільшить вартість землі, а значить олігарх не отримає надприбутку.

Олігархи проти прозорої приватизації. Бо жоден свій завод вони не купили просто так. Бо олігархи ніколи не купують в держави щось за справжню ціну. Бо тоді вони не отримають надприбутки. І становлення олігархату пов'язано саме з непрозорою приватизацією початку 90-х.

Олігархи проти верховенства права, бо свої права вони можуть відстояти у Лондоні, а заробляють на відсутності права в Україні.

Ще по темі

АМКУ чинить безпрецедентний тиск на іноземних інвесторів
АМКУ чинить безпрецедентний тиск на іноземних інвесторів
Антимонопольний комітет України чинить тиск на іноземних інвесторів в Україні.
9 жовтня 2019 р.
На що уряд хоче витратити 2,9 мільярда доларів
На що уряд хоче витратити 2,9 мільярда доларів
Після того, як Росія погодилася виплатити 2,9 мільярда доларів, які програла у Стокгольмському арбітражі, в Україні виникли суперечки на те, куди потратити ці гроші.
27 лютого 2020 р.
Тести на коронавірус: в Україні роблять найменше тестів у Європі
Тести на коронавірус: в Україні роблять найменше тестів у Європі
Скільки в Україні є тестів, чому їх роблять так мало, хто може пройти тестування, де це зробити та скільки коштує.
22 травня 2020 р.
новини