Чому олігархи ненавидять МВФ та продовжать боротьбу проти справжніх реформ

19 вересня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

І це дуже небезпечна і помилкова теза. Бо не можна об'єднуватися у реформах з тим, проти кого мають бути спрямовані реформи. Це так само як сказати, що ми маємо об'єднатися із Путіним у нашому бажанні вибороти незалежність України.

Що є однією з основних проблем України? Олігархи. Це визнають і прості люди, і експерти міжнародних організацій. Олігархи – це проблема, яка робить нас біднішими. Не конкретні люди, а саме олігархи як явище. І будь-яка реформа буде спрямована проти олігархів. Ключові речі, які мають бути зроблені в Україні – встановлення верховенства права, демонополізація, дерегуляція – все це буде спрямовано проти олігархів. Бо олігархи стали олігархами саме тому, що в країні відсутнє верховенство права. А коли воно з'явиться, вони перетворяться на просто рівних. Бо олігархи заробляють надприбутки саме тому, що створюють монополію і знищують конкуренцію.

Тому будь-який справжній, чесний реформатор в Україні приречений на боротьбу з олігархами. На конфлікт з ними. Це природний процес. Бо не варто очікувати, що найвпливовіша каста людей в Україні мовчки споглядатиме, як ви руйнуєте їх вплив і багатство. А будь-які реформи будуть це робити. За час співпраці з МВФ відношення статків першої десятки Forbes з України до ВВП зменшилось з 18% до 11%. І цей процес їм точно не до вподоби. І саме тому вони так не люблять МВФ.

Існує також ілюзія, що олігархам вигідні реформи, бо якщо їх провести, то значно зросте економіка України, капіталізація українського бізнесу, а з ним і капіталізація олігархів. Теоретично – так. Але практично – ні. Бо, по-перше, для цього потрібно створити рівні правила гри, а самі олігархи в це не вірять. Вони вірять не в правила, а в те, що коли вони щось не контролюють, це контролюватиме їх супротивник. І друге. Ця теорія передбачає, що олігархів цікавить капіталізація. Але подивіться на останнє інтерв'ю Коломойського. Він там прямо каже: їм це нецікаво. І йдеться не про це. Їх цікавить грошовий потік, а не капіталізація.

Саме тому олігархи боротимуться проти будь-яких справжніх реформ. Це природно для них. Вони боролися, борються і продовжать цю боротьбу.

Олігархи проти чесних і прозорих правил, бо вони створили себе у 90-ті, коли правил не було зовсім. І вони не бажають змін, бо стануть не конкурентними у таких умовах.

Олігархи проти прозорого ринку землі. Бо тоді не тільки вони зможуть купувати землю. І це збільшить вартість землі, а значить олігарх не отримає надприбутку.

Олігархи проти прозорої приватизації. Бо жоден свій завод вони не купили просто так. Бо олігархи ніколи не купують в держави щось за справжню ціну. Бо тоді вони не отримають надприбутки. І становлення олігархату пов'язано саме з непрозорою приватизацією початку 90-х.

Олігархи проти верховенства права, бо свої права вони можуть відстояти у Лондоні, а заробляють на відсутності права в Україні.

Ще по темі

Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, нардеп від РПЛ Віктор Галасюк виступив категорично проти приватизації таких стратегічних підприємств як "Турбоатом", назвавши подібні дії економічним злочином проти держави.
4 вересня 2016 р.
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Щоб зменшити кількість зарплат "у конвертах", державі потрібно відновити довіру до себе як розпорядника податків, а також підвищувати податкову культуру.
4 вересня 2016 р.
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Замість вкрадених 7,7 мільярда гривень державі повернули лише 78 тисяч гривень.
4 вересня 2016 р.
новини