Фірташ за копійки повернув собі найбільший ТРЦ у Києві

13 лютого 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

ТРЦ "Республіка" наразі добудований на 80%. Він має мати площу 300 тисяч квадратних метрів і за проектом розрахований на 450 магазинів. Всі роботи фактично було призупинено у 2015 році. Першочерговим власником закладу був олігарх Дмитро Фірташ, який, зокрема, через свій банк "Надра" фінансував будівництво.
Власне, влітку 2015 року "Надра" збанкрутував. А за кілька місяців припинили всі роботи з будівництва "Республіки". Річ у тім, що головним інвестором проекту була компанія "Мегаполісжитлобуд", про це мовиться й на офіційному сайті ТРЦ, і після банкрутства "Надр" "Мегаполісжитлобуд" перестав виконувати свої зобов’язання щодо будівництва. Також відомо, що в одному з кредитів ця компанія виступала поручителем.

Що відомо про компанію "Мегаполісжитлобуд"? Її також пов’язують із Фірташем. Відповідно до ресурсу Youcontrol, її бенефіціарним власником, тобто та юридична особа, що прямо або непрямо володіє компанією та істотно впливає на всі рішення, що тут ухвалюють, є офшорна компанія на Кіпрі "Берлінотто Лімітед". У 2016 році нардеп Сергій Лещенко у своїй публікації писав, що секретар і директор цього офшору Амаль Сароут Ламброу разом із кількома іншиими кіпріотами фігурує у десятках компаній Фірташа та екс-голови Адміністрації Президента часів Януковича Сергія Льовочкіна. Також Лещенко повідомляв, що директор "Мегаполісжитлобуду" Олексій Сав’як на місцевих виборах намагався стати депутатом Києво-Святошинської райради від партії чинного президента Петра Порошенка "Солідарність", однак зазнав поразки.

Будівництво "Республіки" кредитувала ще одна фінустанова – банк "Кліринговий дім". Його власниками є сестра Льовочкіна Юлія та бізнес-партнер і Фірташа, і Льовочкіна – Сергій Фурсін. Зараз у заставі у "Клірингового дому" перебувають невеликі будівлі та частина земельних ділянок, що розташовуються на території будівництва "Республіки".

Мітки по темі

фірташреспублікатрц

Ще по темі

Екс-керівники "Укргазбанку" потрапили під арешт у справі про розкрадання 39 мільйонів гривень
Екс-керівники "Укргазбанку" потрапили під арешт у справі про розкрадання 39 мільйонів гривень
Суд заарештував екс-заступника голови правління "Укргазбанку" та екс-члена спостережної ради, а також призначив домашній арешт керівнику підприємства.
20 лютого 2019 р.
Олігархи контролюють уряд України, – Сироїд
Олігархи контролюють уряд України, – Сироїд
Україна захоплена олігархами, які зацікавлені використовувати її як сировинний придаток. Вони не зацікавлені в тому, щоб країна розвивалась як інноваційна держава.
22 лютого 2019 р.
Екс-керівників "Укргазвидобування" спіймали на космічному хабарі
Екс-керівників "Укргазвидобування" спіймали на космічному хабарі
Правоохоронці затримали колишніх менеджерів "Укргазвидобування", спіймавши їх на хабарі у розмірі 1 мільйон доларів. Обом екс-посадовцям 6 березня повідомили про підозри у скоєнні злочинів.
7 березня 2019 р.
новини