Хороший програміст, погані податки: як Україні стати світовим лідером на ринку програмування

18 жовтня 2017 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

Яке регулювання дозволяє ринку стабільно зростати? Чи може держава створити умови для ще більш стрімкого розвитку IT-компаній? Як залучити іноземні кадри на український ринок розробки програмного забезпечення? Фахівці Офісу ефективного регулювання (BRDO) поставили собі за мету розібратися з цими питаннями.

Яке регулювання дозволяє ринку стабільно зростати?

Експерти констатують, що чинне регулювання є цілком сприятливим для ринку розробки ПЗ:

  • фактично відсутнє спеціальне регулювання (ліцензії, державний контроль якості тощо);
  • регулювання експортних операцій не має негативного впливу на галузь (в т.ч. валютне регулювання);
  • податкове законодавство (співпраця з розробниками у якості ФОПів) дозволяє Україні бути конкурентоспроможною на світовому ринку.

Експерти роблять висновок: завдяки такій сукупності позитивних факторів ринок ПЗ – єдина велика українська експортна галузь, яка зросла, а не скоротилася за останні 3 роки, причому на 58%. Для порівняння: експорт продовольчих товарів та сировини скоротився на 10%, чорних і кольорових металів та виробів з них – впав на 52%.

Компанії ринку ПЗ вже на сьогоднішній день за оціночною капіталізацією конкурують з визнаними гігантами економіки. Зокрема, капіталізацію українських підрозділів компанії EPAM можна оцінити у 880 мільйонів доларів, Luxoft — 638, тоді як капіталізація "Укрнафти" становить 267 мільйонів, а Raiffeisen Bank Aval — 617.

При цьому ринок розробки програмного забезпечення в Україні сьогодні створює 100 тисяч робочих місць. Більше половини з них перебуває у регіонах при збереженні рівня оплати. А він не малий: зарплата початківця-програмера у 5 разів перевищує мінімальну зарплатню в країні. Середня заробітна платня у сфері програмування – 1670 доларів. При цьому Київ надає роботу 44% програмістів, Харків – 16%, Львів – 11%, інші регіони – 29%.

Ще по темі

Україна піднялася у рейтингу Doing Business на чотири позиції
Україна піднялася у рейтингу Doing Business на чотири позиції
Згідно з оприлюдненим Світовим банком рейтингом умов ведення бізнесу Doing Business-2018, Україна посіла у ньому 76 місце, покращивши таким чином минулорічний результат на чотири позиції.
1 листопада 2017 р.
Мінфін пояснив, як виглядатиме монетизація субсидій
Мінфін пояснив, як виглядатиме монетизація субсидій
Уряд схвалив рішення про запровадження в Україні монетизації субсидій з 1 січня 2018 року.
8 листопада 2017 р.
На саміті у Брюсселі Україні запропонують "план зовнішніх інвестицій"
На саміті у Брюсселі Україні запропонують "план зовнішніх інвестицій"
Саміт "Східного партнерства" відбудеться у Брюсселі 24 листопада, і ЄС не мають наміру обговорювати на ньому тему "плану Маршала" для України попри зроблені раніше заяви.
22 листопада 2017 р.
новини