Імпортний віскі може зникнути з України

13 лютого 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

У зв'язку з визначенням поняття віскі в Податковому кодексі, в Україні можуть припинити завозити велику кількість імпортного віскі, повідомили у Європейській бізнес асоціації.

У Європейській бізнесі асоціації підкреслюють, що українське визначення напою суперечить міжнародному законодавству.

Що таке віскі згідно з визначенням в Податковому кодексі? Віскі – алкогольний напій, міцністю від 35 до 45% об'ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених усередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Відповідно до норм ЄС, в Європі встановлено лише мінімальну межу концентрації спирту в об'ємному відсотку в розмірі 40% – без верхньої межі. Більше того, у ЄС немає ні слова про коньячну технологію, бо віскі виробляють шляхом перегонки сусла. Тож міжнародні виробники мають можливість виробляти віскі з вмістом спирту більше 45%. А саме це і пропонують заборонити в Україні.

Є понад 1 000 видів продукції (з вмістом спирту більше 45%), яка офіційно ввозиться і за яку сплачуються всі податки,
– йдеться у повідомленні.

Тільки у 2018 році було імпортовано 68,995 тисяч літрів віскі з вмістом спирту більше 45%, що в грошовому еквіваленті становить 170,96 мільйонів гривень.

Тож існує загроза того, що віскі міцністю понад 45% будуть вважати неякісною і небезпечною продукцією. Це означає, що такий напій підлягатиме утилізації відповідно до законодавства.

Мітки по темі

віскіукраїнаєс

Ще по темі

Скільки українці заплатили за розмитнення "євроблях"
Скільки українці заплатили за розмитнення "євроблях"
Найбільша кількість авто було оформлено 13 лютого – майже 8 тисяч
14 лютого 2019 р.
Коли в Україні знову підвищать пенсії?
Коли в Україні знову підвищать пенсії?
Наприкінці 2018 року в Україні вже підвищували пенсії. Щоправда, упродовж 2019 року підвищення пенсій відбуватиметься ще кілька разів.
18 лютого 2019 р.
Скільки грошей отримав Пенсійний фонд від розмитнення "євроблях"
Скільки грошей отримав Пенсійний фонд від розмитнення "євроблях"
До Пенсійного фонду України від розмитнення автомобілів з єврономерами надійшло 5,58 мільярда гривень, з яких у 2019 році році – 4,71 мільярда гривень.
18 лютого 2019 р.
новини