Індексація пенсій та одноразові виплати: чи є у цьому політичний підтекст?

11 березня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів економічний експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Монетизація субсидій та індексація пенсій: скільки грошей отримають українці   Монетизація субсидій та індексація пенсій: скільки грошей отримають українці

За словами економіста, індексація ґрунтується на законі про реформу пенсійної системи, прийнятому ще наприкінці 2017 року. Цей закон передбачає, що з 2019 року пенсії щороку будуть перераховувати за прозорою та зрозумілою формулою. Це правильно і ніяк не пов'язано з виборами.

Спроби прив'язати початок індексації до виборів виглядають недоречно. Адже закон приймався у 2017 році і крім індексації передбачав ще й перехід на нову формулу,
– пояснив Фурса.

Й додав, що саме це призвело до підвищення пенсій в кінці 2017 року, тож логічно, що не було потреби робити індексацію у 2018 році. Так само як і пропускати 2019 рік тільки з тієї причини, що це – рік виборів. 

Проте Фурса наголосив, що одноразові виплати носять політичний підтекст, а саме боротьбу за голоси найбільш бідного електорату, який традиційно чутливий до таких жестів.

Так, це погано, як і будь-яка форма підкупу виборців. Але це – традиційна поведінка будь-якої української влади. І Янукович, і Тимошенко свого часу робили так само,
– сказав він.

Та цей процес не зупинити, поки політики будуть бачити, що підкуп виборця за гроші всіх платників податків відбивається на зростанні рейтингу того, хто цей підкуп здійснює, підсумував економіст.

Ще по темі

Ахметов продавав Україні електроенергію вдвічі дорожче, ніж Угорщині
Ахметов продавав Україні електроенергію вдвічі дорожче, ніж Угорщині
У лютому 2019 року Україна закупила в групи ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова електроенергію майже вдвічі дорожче, ніж Угорщина.
13 березня 2019 р.
Чому в Україні дорожчають овочі
Чому в Україні дорожчають овочі
У лютому в Україні здорожчали овочі через зростання цін на тепличні сирі продукти в Туреччині.
13 березня 2019 р.
Розенко розповів, як виросли пенсії в Україні
Розенко розповів, як виросли пенсії в Україні
Найбільше число українців отримали підвищення пенсій від 100 до 400 гривень
19 березня 2019 р.
новини