Китайська CNBM вимагає знайти і покарати замовників рейдерської атаки на свої активи

15 березня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Про це в інтерв'ю агентству "Українські новини" заявив генеральний директор CNBM New Energy Engineering Юнжчі Чен.

Китайській держкорпорації належить ТОВ "Схід Солар" – комплекс сонячних електростанцій в Миколаївській області. У цій компанії є суперечка з ліквідованим банком Актив-Банк. У грудні 2018 року сталась заміна кредитора ФК "Веста". Після чого суд прийняв рішення про недійсність заліків кредит-депозит – на користь ФК "Веста" та зафіксував суму боргу в розмірі 9,5 млн дол. Рішення оскаржене в апеляційному суді. Зараз суперечку двох господарюючих суб'єктів намагаються криміналізувати. Компанію звинуватили в шахрайстві з надуманих приводів. Саме у цій кримінальній справі правоохоронці прийшли з обшуками і намагалися заблокувати роботу станцій.

У китайській корпорації вважають такі дії спробою рейдерської атаки.

Ми вважаємо це ланками одного ланцюга: зміна кредитора, швидке рішення суду, кримінальні справи за надуманими причинами, спроби перешкоджати діяльності компанії – і це при невирішеному господарському спорі про гроші. Для нас очевидно – таким чином на нас тиснуть і намагаються позбавити власності або грошових коштів. Причому руками поліції і СБУ. І при цьому на різних міжнародних майданчиках тривають дискусії про інвестиційний клімат в Україні та істотне поліпшення в цьому напрямку. Це навіть не смішно,
– зазначив Ю. Чен.

Він висловив упевненість, що винні в організації цієї атаки будуть знайдені. "Для нас зараз важливо найдетальнішим чином розібратися в ситуації і визначити всіх причетних до незаконних рішень і дій. За допомогою наших юридичних консультантів був проведений всебічний аналіз документів і подій на предмет незаконних або необґрунтованих дій. Буде зрозуміло – хто приймав незаконні рішення судів, хто незаконно вимагав їх виконання, хто їх виконував. За результатами цього розслідування я зможу доповісти про ситуацію в посольстві і нашому міністерстві", – зазначив він.

"Ми впевнені в тому, що винні у незаконних діях будуть обов'язково притягнуті до відповідальності", – додав Ю.Чен.

Він також заявив, що розраховує на справедливий суд в цьому питанні. "Поки ситуація виглядає не зовсім так – суд у Миколаєві практично повністю стягує суму кредиту менш ніж через місяць після заміни банку на "Весту". Печерський суд виносить визначення про обшуки та арешт за явно надуманими обставинами, і при цьому намагається зупинити підприємство. Юристи, до речі, відзначають, що обмеження іноземного інвестора в доступі до правосуддя – це підстави для позовів безпосередньо до держави. Мені дуже не хотілося б, щоб українські громадяни розплачувалися за неправомірні дії державних структур в чиїхось приватних інтересах", – резюмував він.

Ще по темі

Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, нардеп від РПЛ Віктор Галасюк виступив категорично проти приватизації таких стратегічних підприємств як "Турбоатом", назвавши подібні дії економічним злочином проти держави.
4 вересня 2016 р.
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Щоб зменшити кількість зарплат "у конвертах", державі потрібно відновити довіру до себе як розпорядника податків, а також підвищувати податкову культуру.
4 вересня 2016 р.
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Замість вкрадених 7,7 мільярда гривень державі повернули лише 78 тисяч гривень.
4 вересня 2016 р.
новини