Куди підуть гроші з нового траншу МВФ

21 грудня 2018 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Таку думку висловив український банкір, економіст Олександр Савченко, передає InfoResist. 

За його словами, гроші, надані МВФ, зазвичай ідуть у резерви Національного банку, натомість на валютний ринок, переконує він, як правило, не заходять.

Як пояснює експерт, всі резерви, які Україна отримала від МВФ навіть за останні 4-5 років, здебільшого були такою собі подушкою безпеки та жодного разу практично не застосувалися.

"Вони йдуть у резерви і розміщуються на депозитних рахунках американських банків або купуються американські treasury bills, облігації. Вони психологічно роблять ситуацію в Україні для інвесторів і кредиторів більш стабільною. І це може вплинути на їхнє бажання або дати кредит Україні, або інвестувати в Україну", – зауважив він.

Відтак, Савченко підкреслює, що таким чином мовиться тільки про інвестиційну привабливість країни.

Якщо буде час ікс, наприклад, війна, то теоретично ми можемо використовувати ці резерви на критичний імпорт. Часом не тільки розрахуватися за боргами, а й купити, наприклад, газ, нафту. І це також в принципі робить країну більш стабільною, фінансова стабільність її росте. Але це за умов дуже критичного стану,
– підкреслює економіст.

Мітки по темі

мвфтраншнбу

Ще по темі

Україна – одна з тих, хто експортує до Євросоюзу найбільше агропродукції
Україна – одна з тих, хто експортує до Євросоюзу найбільше агропродукції
Україна потрапила до п’ятірки країн, які експортували до Європи найбільше сільськогосподарської продукції у період з жовтня 2017 до листопада 2018 року.
11 січня 2019 р.
Українські банки отримали рекордний прибуток за останні 6 років
Українські банки отримали рекордний прибуток за останні 6 років
Банківська система України отримала найбільший за останні 6 років прибуток. Він склав 21,7 мільярда гривень. У 2017 році банки отримали збитків на понад 26 мільярдів гривень.
7 лютого 2019 р.
Україні треба 100 років, аби досягти економічного рівня Німеччини
Україні треба 100 років, аби досягти економічного рівня Німеччини
Україні знадобиться 100 років для досягнення поточного економічного рівня Німеччини без проведення реформ, та маючи поточні темпи росту ВВП
7 лютого 2019 р.
новини