Нацбанк пояснив різке падіння гривні

19 березня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - segodnya.ua

Ослаблення курсу гривні по відношенню до долара спровоковано тим, що попит на валюту з боку клієнтів банків на минулому тижні (11-15 березня) перевищив пропозицію.

У регуляторі запевнили, що стрибок долара не був викликаний якимось окремим фактором, а відображав баланс попиту-пропозиції під впливом ряду факторів.

Щоб згладити коливання, НБУ виходив з інтервенціями на міжбанківський валютний ринок і продав близько 100 млн доларів за вказаний період.

За даними регулятора, в березні на готівковому ринку спостерігається тенденція до збільшення попиту на валюту з боку населення.

"Не дивлячись на певне збільшення попиту населення на валюту в березні, в цілому чистий продаж валюти населенням з початку року становить понад 170 млн доларів", - сказано в повідомленні.

При цьому в НБУ відзначили, що на безготівковому ринку ситуація протилежна – чиста купівля валюти регулятором з початку року склала близько 600 млн доларів.

В Нацбанку підкреслили, що не дають прогнозів щодо динаміки курсу гривні, і додали, що регулятор буде виходити на міжбанківський валютний ринок з продажем або купівлею валюти для поповнення міжнародних резервів.

Мітки по темі

нбунацбанкдолар

Ще по темі

Готівковий курс валют 19 березня
Готівковий курс валют 19 березня
Курс гривні щодо євро та долара 19 березня на готівковому ринку продовжив падіння. Національна валюта втратила ще понад 10 копійок.
19 березня 2019 р.
Що буде з курсом долара?
Що буде з курсом долара?
Передвиборна кампанія навіть на своєму фініші не зробила істотного впливу на валютний ринок. Не позначаться сильно на ринку і самі вибори, якщо їх результат буде близький до того, що показують зараз соціологічні опитування.
25 березня 2019 р.
Готівковий курс валют 25 березня
Готівковий курс валют 25 березня
Курс гривні щодо євро та долара 25 березня на готівковому ринку продовжив зростати, причому євро подешевшав одразу на 9 копійок.
25 березня 2019 р.
новини