Не лише "Роттердам +": що відомо про формули "Дюссельдорф +" і "Словаччина +"

21 серпня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Як розповів експерт з енергетики Геннадій Рябцев, від використання формули "Дюссельдорф" усю вигоду отримує "Нафтогаз", тому про неї сьогодні ніхто не говорить.

Зверніть увагу! Чому НАБУ не розслідувало справу "Роттердам+", коли президентом був Порошенко: відповідь Ситника   Чому НАБУ не розслідувало справу “Роттердам+”, коли президентом був Порошенко: відповідь Ситника

Натомість, за словами головного претендента на місце голови паливно-енергетичного комітету у Верховній Раді Андрія Геруса, ніякої формули "Дюссельдорф +" не існує, пише "Главком".

"Навіть раніше до жовтня минулого року, діяла формула, коли враховувалася ціна в Дюссельдорфі плюс доставка, або ціна в Словаччині плюс доставка, і з цих двох вибирали нижчу", – підкреслив Герус.

Водночас він зауважив, оскільки до України Словаччина є ближчою, тому доцільніше сказати, що в Україні діяла формула "Словаччина + доставка до України".

Але в останні дев’ять місяців така формула не діє, тому що формула для населення є прив’язаною до одного з чотирьох видів цін: перша – ціна, що склалася на "Українській енергетичній біржі"; друга – ціна, за якою "Нафтогаз" продає газ промисловості; третя – ціна, за якою газ імпортують до України; четверта – ціна, яку зафіксовано в постанові Кабміну. З цього набору з чотирьох цифр беруть найменшу. Але за фактом її беруть або як ціну для промисловості, або як ціну на "Українській енергетичній біржі", або як середню ціну розмитнення. Тому ніякої прив’язки до "Дюссельдорф+" тут немає,
– додав економіст.

Ще по темі

Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, нардеп від РПЛ Віктор Галасюк виступив категорично проти приватизації таких стратегічних підприємств як "Турбоатом", назвавши подібні дії економічним злочином проти держави.
4 вересня 2016 р.
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Щоб зменшити кількість зарплат "у конвертах", державі потрібно відновити довіру до себе як розпорядника податків, а також підвищувати податкову культуру.
4 вересня 2016 р.
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Замість вкрадених 7,7 мільярда гривень державі повернули лише 78 тисяч гривень.
4 вересня 2016 р.
новини