Не лише "Роттердам +": що відомо про формули "Дюссельдорф +" і "Словаччина +"

21 серпня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Як розповів експерт з енергетики Геннадій Рябцев, від використання формули "Дюссельдорф" усю вигоду отримує "Нафтогаз", тому про неї сьогодні ніхто не говорить.

Зверніть увагу! Чому НАБУ не розслідувало справу "Роттердам+", коли президентом був Порошенко: відповідь Ситника   Чому НАБУ не розслідувало справу “Роттердам+”, коли президентом був Порошенко: відповідь Ситника

Натомість, за словами головного претендента на місце голови паливно-енергетичного комітету у Верховній Раді Андрія Геруса, ніякої формули "Дюссельдорф +" не існує, пише "Главком".

"Навіть раніше до жовтня минулого року, діяла формула, коли враховувалася ціна в Дюссельдорфі плюс доставка, або ціна в Словаччині плюс доставка, і з цих двох вибирали нижчу", – підкреслив Герус.

Водночас він зауважив, оскільки до України Словаччина є ближчою, тому доцільніше сказати, що в Україні діяла формула "Словаччина + доставка до України".

Але в останні дев’ять місяців така формула не діє, тому що формула для населення є прив’язаною до одного з чотирьох видів цін: перша – ціна, що склалася на "Українській енергетичній біржі"; друга – ціна, за якою "Нафтогаз" продає газ промисловості; третя – ціна, за якою газ імпортують до України; четверта – ціна, яку зафіксовано в постанові Кабміну. З цього набору з чотирьох цифр беруть найменшу. Але за фактом її беруть або як ціну для промисловості, або як ціну на "Українській енергетичній біржі", або як середню ціну розмитнення. Тому ніякої прив’язки до "Дюссельдорф+" тут немає,
– додав економіст.

Ще по темі

Яка зарплата в голови Антикорупційного суду Танасевич?
Яка зарплата в голови Антикорупційного суду Танасевич?
Зарплата голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич становить 76 тисяч гривень. Це дорівнює понад 18-ти мінімальним зарплатам українців.
6 вересня 2019 р.
Чому олігархи ненавидять МВФ та продовжать боротьбу проти справжніх реформ
Чому олігархи ненавидять МВФ та продовжать боротьбу проти справжніх реформ
Розмови про можливий компроміс з Коломойским витягли на світ божий цікаву тезу. "Ми маємо не воювати одне з одним, а об'єднатися, щоб робити реформи".
19 вересня 2019 р.
АМКУ чинить безпрецедентний тиск на іноземних інвесторів
АМКУ чинить безпрецедентний тиск на іноземних інвесторів
Антимонопольний комітет України чинить тиск на іноземних інвесторів в Україні.
9 жовтня 2019 р.
новини