Підвищення тарифів на послуги УЗ несе загрозу економічному зростанню України

23 січня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Збільшення вартості послуг "Укрзалізниці" на вантажні перевезення несе загрозу економічному зростанню України, заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі "5 каналу".

За словами Устенка, збільшення тарифу означатиме зростання собівартості для вітчизняних промисловців і аграріїв, що призведе до зниження експорту і неотримання близько 3% ВВП країни.

Якщо ціна на експорт знизиться, скажімо, на 10 процентних пунктів, це означає, що ми з вами недоотримає до нашого ВВП близько трьох відсотків. Десятивідсоткове збільшення тарифу може одночасно означати збільшення собівартості і для металургів, і для хіміків, і для аграріїв. А це вже, загалом, загроза для потенційного економічного зростання,
– заявив Устенко.

За словами Устенка, дії "Укрзалізниці" можуть бути недоречні, особливо в питаннях власних витрат, в тому числі закупівлі.

"Наскільки правдиві витрати, які закладені в собівартість? Наскільки доречні, наприклад, заробітні плати та премії, які сплачуються топ-менеджерам в "Укрзалізниці"? Друге питання – це наскільки правильні чи неправильні закупівлі, які робить "Укрзалізниця"

Ще по темі

У бізнесу, за фактом, забирають гроші на потреби УЗ
У бізнесу, за фактом, забирають гроші на потреби УЗ
У бізнесу, за фактом, забирають гроші на потреби "Укрзалізниці".
25 січня 2019 р.
Закон про валюту і валютні операції: що він означає і на кого вплине
Закон про валюту і валютні операції: що він означає і на кого вплине
7 лютого 2019 року в Україні набуває чинності Закон "Про валюту і валютні операції", який передбачає скасування валютного контролю для більш ніж 40% операцій.
31 січня 2019 р.
Про держборг України та кредитування МВФ
Про держборг України та кредитування МВФ
"Фішка" кредитування від МВФ – в тому, що про нього всім відомо. Звідси й розмови про те, що хтось там затягує "борговий зашморг".
4 лютого 2019 р.
новини