Про держборг України та кредитування МВФ

4 лютого 2019 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів економіст Сергій Фурса.

Він повідомив, що нещодавно з'явилася важлива статистика про державний борг України. Так ось, за підсумками 2018 року відношення держборгу до ВВП склало 61%, в той час як ще два роки тому цей показник був на рівні 80%.

Фактично, боргове навантаження в Україні зменшилося на чверть. Але навіть попри це всі постійно бачать крикливу зраду про те, що борги все ростуть і ростуть, зауважив економіст.

За словами Фурси, кредитування – це природний процес для економіки, а залучення кредитів – це робочий стан для будь-якої країни.

Та варто лише залучити кредит від МВФ, як починаються крики про те, що Україну затягують у "боргову петлю". До речі, ці крики активно підтримує навіть Путін. Варто було б задуматися, чи потрібно за ним повторювати це,
– наголосив експерт.

Й додав, що весь процес кредитування МВФ відбувається максимально публічно. Просто тому, що кредитує Фонд під певні умови, які передбачають реформи. Реформи, у свою чергу, означають залученість політиків, а де політики – там шум. У підсумку, це привертає увагу громадськості.

Фурса пояснив, що "петля" МВФ – це зашморг на шиї бюрократів, корупціонерів і олігархів. "То може варто допомогти МВФ, а не олігархові, який намагається боротися зі змінами?", – зазначив він.

У 2013 році не було кредитів МВФ, але тоді був дефіцит бюджету в 6,5%. Тоді ж було взято в борг в три рази більше коштів, ніж у 2018 році, коли дефіцит бюджету був трохи більшим, ніж 2%. Та у 2013 році чомусь ніхто не кричав про "боргову петлю",
– розповів економіст.

Й підсумував: гроші – це важливо, але в співпраці з МВФ важливіші реформи, які впроваджують, щоб їх отримати. Гроші не зроблять країну успішнішою, адже просто отримавши їх корумпована й неефективна країна їх тут же "спустить" й потребуватиме нової допомоги.

Мітки по темі

мвфдержборгукраїна

Ще по темі

В Україні продали заарештованих активів на мільйони
В Україні продали заарештованих активів на мільйони
Від продажу з початку 2019 року отримано майже 25 млн гривень
5 лютого 2019 р.
Експерти оцінили втрати Венесуели від санкцій під час правління Мадуро
Експерти оцінили втрати Венесуели від санкцій під час правління Мадуро
З часу приходу Ніколаса Мадуро до влади у Венесуелі у 2013 році до кінця 2017 року, економіка країни втратила понад 350 мільярдів доларів.
11 лютого 2019 р.
Фірташ за копійки повернув собі найбільший ТРЦ у Києві
Фірташ за копійки повернув собі найбільший ТРЦ у Києві
Торгово-розважальний центр "Республіка", який після завершення будівництва та початку роботи мав стати найбільшим у Києві, викупила маловідома фірма "Солтекс капітал" за суму, що є утричі меншою, ніж номінальна вартість закладу.
13 лютого 2019 р.
новини