Що буде з курсом гривні після виборів

2 квітня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Весь минулий тиждень, що передував першому туру голосування на президентських виборах, долар стійко ріс до гривні. У понеділок з'явилися попередні результати першого туру, досить близькі як до даних недільних екзит-полів, так і до більш ранніх даних соціальних опитувань, зазначив у коментарі старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Перші результати не стали шоком для учасників валютного ринку. Підтвердженням цього стала і перша реакція ринку: в понеділок у першій половині дня середній курс готівкового долара в банках знижувався приблизно на 5 копійок до рівнів суботи, а долар на міжбанку втрачав близько 10 копійок до значень минулої п'ятниці,
– уточнив експерт.

Однак, за його словами, у найближчий після виборів тиждень аналітики очікують зростання долара до гривні. На міжбанку американська валюта може торгуватися через тиждень поблизу 27,5 гривні, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,4-27,6 гривні.

Економіст Андрій Новак, коментуючи питання як залежатиме курс гривні від виборів, висловив думку, що напередодні президентських виборів влада робила все можливе і неможливе, щоб як мінімум забезпечувати стабільність курсу гривні, не допускати її девальвації. 

Від персони новообраного президента залежатиме – який він чи вона курс обере.  Нове ім'я президента означатиме ріст негативних очікувань. Тому гривня відносно долара послабшає,
– вважає Новак.

Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко у коментарі  зауважив, що навіть новий президент і новий уряд зіткнуться з реальністю і будуть змушені продовжити ринкові реформи, розпочаті раніше. Тому загальний економічний і монетарний курс нашої країни буде збережений.

З високою імовірністю вже після виборів можна очікувати зниження курсу долара,
– вважає Пархоменко.

Новак нагадав – у державному бюджеті на 2019 рік зазначений курс 29,4. "Оскільки у нас половина економіки зав'язана на зовнішньоекономічних відносинах, то якщо не буде такого курсу – будуть значні недонадходження до державного бюджету від податків. Тому не виключено, що після президентських виборів гривня девальвує", – зауважив еклноміст.

А перед парламентськими виборами, вважає він, – знову демонструватимуть незначне зміцнення гривні. Це в тому числі і в інтересах новообраного президента.

Ще по темі

Курс гривні впаде до 31 грн за долар до кінця року, – аналітики Morgan Stanley
Курс гривні впаде до 31 грн за долар до кінця року, – аналітики Morgan Stanley
Курс гривні до кінця 2019 року знизиться щодо долара на 4 гривні, у порівнянні з нинішніми показниками. Відтак, під кінець року національна валюта коштуватиме 31 гривню за 1 долар США.
3 квітня 2019 р.
Готівковий курс валют 3 квітня
Готівковий курс валют 3 квітня
Курс гривні щодо євро 3 квітня на готівковому ринку знизився на кілька копійок, а от з доларом виникла цікава ситуація – купували його дорожче, аніж день тому, а продавали навпаки – дешевше.
3 квітня 2019 р.
Готівковий курс валют 4 квітня
Готівковий курс валют 4 квітня
Курс гривні щодо євро та долара 4 квітня на готівковому ринку зміцнився ще більше. Після першого туру виборів гривня стабільно росте.
4 квітня 2019 р.
новини