Суд ухвалив ще одне рішення щодо націоналізації "Приватбанку"

20 квітня 2019 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Скасоване рішення визначало перелік пов’язаних з "Приватбанком" осіб, повідомили у прес-службі НБУ. У процесі націоналізації Нацбанк обміняв кошти пов'язаних з банком осіб на акції банку із подальшим їхнім продажем уряду України. Тепер перелік осіб, у яких забрали акції "Приватбанку", визнали недійсним.

На що впливає нове рішення суду? Ухвалене рішення може призвести до того, що колишні власники "Притбанку" зможуть стягнути з банку кошти, які держава вклала в банк у процесі його націоналізації.

Це може призвести до того, що у пов’язаних з колишніми акціонерами "Приватбанку" осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку у процесі його націоналізації,
– пояснив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Це рішення суду Національний банк також планує оскаржити в апеляції.

Напередодні Окружний адміністративний суд Києва за позовом колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського прийняв рішення   Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію “Приватбанку” , яким встановив: процедура виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави порушує норми чинного законодавства. Мінфін оскаржив це рішення. У суді пояснили своє рішення тим
, що відповідачі (представники держави) не змогли довести, що "Приватбанк" був неплатоспроможним на момент його націоналізації.

Ще по темі

Скасування націоналізації "Приватбанку": з'явилась різка реакція МВФ
Скасування націоналізації "Приватбанку": з'явилась різка реакція МВФ
У Міжнародному валютному фонді стурбовані рішеннями українських судів щодо скасування націоналізації "Приватбанку".
3 травня 2019 р.
Курс валют на 15 травня
Курс валют на 15 травня
На середу, 15 травня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні щодо американського долара та євро. Згідно з офіційними даними НБУ, вартість як американської, так і європейської валют дещо зросла.
15 травня 2019 р.
НБУ створив підрозділ для захисту споживачів фінансових послуг
НБУ створив підрозділ для захисту споживачів фінансових послуг
Національний банк України створив у своїй структурі спеціальний підрозділ, який буде займатися захистом прав споживачів фінансових послуг.
12 червня 2019 р.
новини