Суд відмовився стягнути понад мільярд штрафу з компаній Коломойського

15 травня 2019 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

На аукціонах у 2015 році "Укрнафта" фактично безкоштовно передала свою нафту, істотно наростивши дебіторську заборгованість. Компанії не оплатили нафту на 6,6 мільярда гривень. Через рік "Укрнафта" подала на них до суду з вимогою стягнути 7,6 мільярда гривень боргів. Незважаючи на низку судових рішень, гроші "Укрнафті" досі не сплачено. НАБУ продовжує розслідування розкрадання цих грошей.

Згодом АМКУ прийняв рішення, яким визнав, що "Укртатнафта" і "НПК Галичина" серед інших компаній групи "Приват" у 2015 році спотворили результати 5 аукціонів з продажу нафти і газоконденсату "Укрнафти" та її партнерських компаній. "Укртатнафту" оштрафували на 1 мільярд гривень, "НПК Галичина" – на 326,9 мільйона гривень.

Проте суди першої та апеляційної інстанцій відхилили всі доводи АМКУ і повністю підтримали позицію групи "Приват".

Чому судді відмовилися стягувати штраф?
Згідно з постановою суду від 8 травня, колегія суддів вирішила, що Антимонопольний комітет в ході розслідування не вивчив чинники, що впливають на поведінку учасників торгів. Це ціна на нафту і нафтопродукти станом на дату проведення торгів, ціна на нафту і нафтопродуктів на світовому ринку, її коливання і коливання національної валюти.

Крім того, АМКУ не досліджував питання виробничої необхідності "НПК-Галичина" в сировині на момент проведення торгів, а також обсяг закупівель та умов розрахунку. Також, на думку колегії суддів, комітет не обґрунтував зв'язок між учасниками аукціонів.

Касаційний позов АМКУ не підлягає задоволенню, а оскаржувані рішення та постанови попередніх судових інстанцій – без змін через відсутність доказів належних підстав для їх скасування,
– мовиться в тексті постанови суду.

З 2003 року "Укрнафту" контролює менеджмент бізнес-групи "Приват" Ігоря Коломойського. Цій групі належить близько 42% акцій компанії. А 50% + 1 акція перебувають у власності "Нафтогазу".

Ще по темі

Трильйони рублів втрачає Росія від перебування Путіна при владі
Трильйони рублів втрачає Росія від перебування Путіна при владі
Російський опозиціонер і екс-депутат Єкатеринбурзької міської думи Леонід Волков підрахував, що президентство Володимира Путіна обходиться країні в кілька трильйонів рублів щороку.
4 вересня 2016 р.
Про що Порошенко говорив з Коломойським на Кіпрі
Про що Порошенко говорив з Коломойським на Кіпрі
Президент Петро Порошенко провів на Кіпрі переговори з олігархом Ігорем Коломойським.
4 вересня 2016 р.
Україна не отримала жодної копійки від майна СРСР, – перший прем’єр України
Україна не отримала жодної копійки від майна СРСР, – перший прем’єр України
Україна поряд з кількома іншими державами повинна була отримати частину майна Радянського Союзу в разі його розвалу.
8 вересня 2016 р.
новини