Трамп уточнив позицію США щодо санкцій проти "Північного потоку – 2"

19 вересня 2018 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - segodnya.ua

Президент США Дональд Трамп заявив, що наразі не розглядається питання введення санкцій проти низки компаній, які беруть участь у будівництві російського газопроводу "Північний потік – 2", який повинен пройти в обхід України. Про це американський лідер розповів 18 вересня, відповідаючи на питання журналістів перед зустріччю з президентом Польщі Анджеєм Дудою – розшифровка спілкування Трампа з журналістами оприлюднена на сайті Білого дому.

Так, відповідаючи на питання про санкції проти компаній, що беруть участь у проекті Nord Stream II, Трамп заявив: "Ми не збираємося цього робити".

Варто нагадати, що в Держдепартаменті США раніше звернули увагу на ризик опинитися під санкціями для компаній, які працюють у сфері російського експорту енергоресурсів. 

"Ми дали зрозуміти, зрозуміли, що фірми, які працюють у російському секторі експортних поставок енергії, займаються бізнесом, який ризикує опинитися під санкціями. Ми вважаємо, що цей трубопровід підірве загальну енергетичну безпеку та стабільність в Європі, надавши Росії ще один інструмент політичного примусу європейських країн, особливо України. Росія розуміє, що цей проект ділить Європу і використовує це у своїх інтересах", – розповів у липні агентству Reuters прес-секретар Держдепартаменту США.

Тепер же американський президент вказав на те, що Німеччина змушена платити Росії мільярди доларів за енергію.

"Ми просто вважаємо дуже невдалим для німецького народу те, що Німеччина платить мільярди і мільярди доларів на рік за свою енергію в Росію. І я можу сказати, що німецьким людям це не подобається", – зазначив Трамп 18 вересня.

Таким чином, судячи з висловлювань американського лідера, що санкції, які готуються проти "Північного потоку – 2", мабуть, не повинні торкнутися компаній, які беруть участь у проекті будівництва газопроводу. Разом з тим, низка російських ЗМІ поспішили заявити про те, що США нібито зовсім не мають наміру вводити санкції проти "Північного потоку – 2" як такого.

Ще по темі

В Україні скоротилося промислове виробництво
В Україні скоротилося промислове виробництво
Промислове виробництво у серпні 2018 року скоротилося на 0,5% в порівнянні з серпнем 2017 року.
21 вересня 2018 р.
Як "Північний потік-2" вплине на економіку України?
Як "Північний потік-2" вплине на економіку України?
Міністерство фінансів України внесло до основних фіскальних ризиків реалізацію російським "Газпромом" проекту газопроводу "Північний потік-2", який у липні почали прокладати з РФ в Німеччину через Балтійське море в обхід України.
26 вересня 2018 р.
Юлія Тимошенко: Новий економічний курс – це ставка на інтелект, а не сировину
Юлія Тимошенко: Новий економічний курс – це ставка на інтелект, а не сировину
Лише переключившись із сировинної стратегії на інтелект, Україна стане цивілізованою і сильною державою.
28 вересня 2018 р.
новини