У Зеленського припускають виплату Коломойському 2 мільярдів доларів за "Приватбанк"

15 травня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Про це заявила фінансова експертка з команди Володимира Зеленського та колишня корпоративна секретарка націоналізованого "Приватбанку" Вікторія Страхова у прямому ефірі 24 каналу.

Страхова припускає, що розмір бажаної компенсації у 2 мільряди доларів, озвучений Коломойським, міг бути сформований як сума двох показників. Вона складається із капіталу банку на час націоналізації та зобов’язань банку перед пов’язаними особами на 29,4 мільярда гривень, примусово конвертованих за процедурою bail-in (операція з використання коштів кредиторів банку під час його націоналізації).

На мою думку, це капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом — це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання — це той bail-in, який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути,
– пояснила Страхова.

Експертка також нагадала, що Коломойський визнав 60 мільярдів гривень заборгованості перед "Приватбанком". Страхова пропонує зменшити суму цієї заборгованості на 2 мільярди доларів, які вимагає Коломойський.

Як наслідок, за підсумками "взаємозаліку" Коломойський залишиться винним "Приватбанку" близько 10 мільярдів гривень.


"Ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певним компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні — зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен "Приватбанку", — додала експертка. 

Ще по темі

Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Приватизація "Турбоатому" – нонсенс, – Галасюк
Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, нардеп від РПЛ Віктор Галасюк виступив категорично проти приватизації таких стратегічних підприємств як "Турбоатом", назвавши подібні дії економічним злочином проти держави.
4 вересня 2016 р.
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Поки держава не поверне віру в себе, працівникам платитимуть у "конвертах", – експерт
Щоб зменшити кількість зарплат "у конвертах", державі потрібно відновити довіру до себе як розпорядника податків, а також підвищувати податкову культуру.
4 вересня 2016 р.
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Скільки коштів повернули Україні замість вкрадених 7,7 мільярда гривень
Замість вкрадених 7,7 мільярда гривень державі повернули лише 78 тисяч гривень.
4 вересня 2016 р.
новини