У Зеленського припускають виплату Коломойському 2 мільярдів доларів за "Приватбанк"

15 травня 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Про це заявила фінансова експертка з команди Володимира Зеленського та колишня корпоративна секретарка націоналізованого "Приватбанку" Вікторія Страхова у прямому ефірі 24 каналу.

Страхова припускає, що розмір бажаної компенсації у 2 мільряди доларів, озвучений Коломойським, міг бути сформований як сума двох показників. Вона складається із капіталу банку на час націоналізації та зобов’язань банку перед пов’язаними особами на 29,4 мільярда гривень, примусово конвертованих за процедурою bail-in (операція з використання коштів кредиторів банку під час його націоналізації).

На мою думку, це капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом — це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання — це той bail-in, який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути,
– пояснила Страхова.

Експертка також нагадала, що Коломойський визнав 60 мільярдів гривень заборгованості перед "Приватбанком". Страхова пропонує зменшити суму цієї заборгованості на 2 мільярди доларів, які вимагає Коломойський.

Як наслідок, за підсумками "взаємозаліку" Коломойський залишиться винним "Приватбанку" близько 10 мільярдів гривень.


"Ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певним компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні — зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен "Приватбанку", — додала експертка. 

Ще по темі

Ахметов погодився скасувати "Роттердам+"
Ахметов погодився скасувати "Роттердам+"
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Рінатом Ахметовим домовився про скасування формули розрахунку собівартості теплової електроенергії "Роттердам+".
24 червня 2019 р.
НАБУ затримало топ-чиновника у справі "Роттердам+"
НАБУ затримало топ-чиновника у справі "Роттердам+"
Національне антикорупційне бюро затримало директора Державного підприємства "Оператор ринку", колишнього члена Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Володимира Євдокімова.
9 серпня 2019 р.
Не лише "Роттердам +": що відомо про формули "Дюссельдорф +" і "Словаччина +"
Не лише "Роттердам +": що відомо про формули "Дюссельдорф +" і "Словаччина +"
Окрім скандальної формули "Роттердам +", щодо ціни газу існують і так звані "Словаччина +" та "Дюссельдорф +". Останню, до слова, суд визнав незаконною. Що це за формули – читайте у матеріалі.
21 серпня 2019 р.
новини