Україна не отримала жодної копійки від майна СРСР, – перший прем’єр України

8 вересня 2016 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

Про це виданню Гордон розповів перший прем'єр незалежної України Вітольд Фокін. За словами Фокіна, він домігся згоди глави СРСР Михайла Горбачова на перерозподіл боргових зобов'язань Союзу, що дає змогу претендувати на його майно, між кількома країнами, хоча спочатку планувалося, що борги СРСР разом з його майном перейдуть Росії.

"Передбачаючи в недалекому майбутньому розлучення і можливість передачі всіх авуарів, всіх будівель, споруд СРСР – ну кому? Правонаступниці – Росії, я за підтримки Бориса Євгеновича (українського вченого, голови Національної академії наук України Бориса Патона, – ред.) від Горбачова згоди на перерозподіл боргових зобов'язань домігся", – зазначив Фокін.

За словами екс-прем'єра, він зібрав "групу підтримки" з лідерів кількох держав і разом з ними наполягав на солідарній відповідальності за борги СРСР.

Туди Білорусь увійшла, Молдова, Узбекистан, Вірменія, і ми заявили, що хочемо солідарної відповідальності за борги Радянського Союзу наполягаємо, але і хочемо отримати свою частину його майна, всіх авуарів грошових СРСР. Дуже невдоволений був уряд Росії цим кроком, багато було зустрічей, суперечок, ну а далі так вийшло, що всі наші вимоги похерили: Україна не отримала ні копійки від майна Радянського союзу, і вклади пішли,
– резюмував Фокін.

Мітки по темі

українаполітикасрср

Ще по темі

Система "ProZorro" зекономила Бердянському порту кілька мільйонів гривень
Система "ProZorro" зекономила Бердянському порту кілька мільйонів гривень
Електронна система публічних закупівель, яка замінила паперові державні тендери, доводить свою ефективність
8 вересня 2016 р.
Затримано директора Запорізького титано-магнієвого комбінату
Затримано директора Запорізького титано-магнієвого комбінату
Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" Володимира Сивака.
23 вересня 2016 р.
Тука розповів, чим шкодить блокада окупованого Донбасу
Тука розповів, чим шкодить блокада окупованого Донбасу
Колишній губернатор Луганщини, а тепер заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука пояснив, до чого призвела так звана блокада непідконтрольних Україні територій.
30 вересня 2016 р.
новини