Україні треба 100 років, аби досягти економічного рівня Німеччини

7 лютого 2019 р. - Нестерук Михайло

За матеріалами - 24tv.ua

Віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сірілл Мюллер сказав, що аби досягти рівня Польщі Україні потрібно щонайменше 50 років, пише "Економічна правда".

Водночас для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, таких як Німеччина, знадобиться вдвічі більше часу — 100 років. В Україні значна концентрація капіталу в руках нечисельної групи населення. Так, 3 найбагатших українців володіють 6% ВВП країни.

Це майже вдвічі більше, ніж в Росії та втричі більше, ніж в Польщі,
– додав Мюллер.

В Україні відношення доходів найбагатших людей у ВВП майже не змінювалось з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, "здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу".

Що стримує економічний розвиток України? Декілька факторів: завелика закредитованість, сильна залежність від світових ринків збуту сировини та занадто пізній початок реформ.

Які реформи пропонують представники Світового банку для України? Пріоритетні – це податкова реформа, покращення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Дуже важливою є судова реформа та реформа Антимонопольного комітету.

Мітки по темі

українанімеччинаввп

Ще по темі

IT-шники направляють мільярди у бюджет України
IT-шники направляють мільярди у бюджет України
IT-галузь вважається "рушійною силою" української економіки. Професія айтішника є однією з найбільш високооплачуваних в Україні, а ці кошти добре наповнюють державний бюджет України.
13 лютого 2019 р.
Готівковий курс валют 15 лютого
Готівковий курс валют 15 лютого
Курс гривні щодо євро та долара 15 лютого на готівковому ринку знизився, однак несуттєво – лише на кілька копійок.
15 лютого 2019 р.
Обслуговування і погашення держборгу
Обслуговування і погашення держборгу
За даними НБУ, надходження від розміщення ОВДП частково компенсували ці витрати
5 березня 2019 р.
новини