"Укртранснафта" повернула державну нафту і заощадила 2 млрд гривень

23 жовтня 2018 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Компанія "Укртранснафта" закінчила прийом нафти з останнього, третього, нафтопереробного заводу групи Приват, де вона перебувала з квітня 2014 року. Про це повідомив перший заступник гендиректора Андрій Пасішник.

Прийом останньої партії нафти з Надвірнянського НПЗ (компанія Нафтохімік Прикарпаття, Івано-Франківська обл.) завершився напередодні ввечері.

"Повернення нафти здійснювалось тільки після підтвердження за якістю і кількістю незалежними міжнародними сюрвейерскими компаніями – Інспекторат і Сейболт", – зазначив Пасішник.

З квітня 2014 року на території трьох НПЗ групи Приват – Надвірнянському, Дрогобицькому та Кременчуцькому – знаходилося 385,5 тис. тонн нафти державної компанії "Укртранснафта".

Після підписання трьох світових угод з НПЗ, в яких в три рази знизилася ставка за зберігання, нафту вдалося повернути в державну власність.

"Замість заявлених до "Укртранснафти" трьох НПЗ вимог до суми 2,888 млрд гривень фактично оплачено 915,191 млн грн", – повідомив Пасішник.

Крім того, у мирові домовленості було включено ряд старих боргових зобов'язань підприємств групи Приват перед державною компанією.

У нафтотранспортну систему "Укртранснафти" було повернуто 190,8 тис. т. Решта 194,7 тис. т за рішенням НАК "Нафтогаз України" були продані на біржових торгах з прив'язкою до котирувань Platts.

Нафта "Уктранснафти" повернута їй після підписання трьох мирових угод з НПЗ Привату.

Ще по темі

Металургія та аграрії – основні експортні галузі, що забезпечують Україну валютою!
Металургія та аграрії – основні експортні галузі, що забезпечують Україну валютою!
Основою економіки України є металургія, аграрна промисловість, енергетика і машинобудування.
24 жовтня 2018 р.
Скільки відсотків зростання економіки України "з’їдає" корупція: дані МВФ
Скільки відсотків зростання економіки України "з’їдає" корупція: дані МВФ
За підрахунками Міжнародного валютного фонду, якби рівень корупції в Україні був на рівні європейських країн, що розвиваються, то зростання економіки становило б 5% щороку. Проте на сьогодні корупція в України "з'їдає" до 2% зростання економіки держави.
13 листопада 2018 р.
Підвищення екоподатку в 25 разів – ризикований крок уряду
Підвищення екоподатку в 25 разів – ризикований крок уряду
Верховна Рада цього тижня має намір підняти екологічний податок для підприємств у 25 разів, при цьому самі підприємства не є готовими до такого великого підвищення, вважає голова "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка
20 листопада 2018 р.
новини