В Україні "запрацювали" штрафи за комунальні борги

10 червня 2019 р. - Михайло Германович

За матеріалами - segodnya.ua

Із сьогоднішнього дня, 10 червня, в Україні остаточно набули чинності норми про штрафи за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг. Пеня нараховується за борги, які утворилися після першого травня, коли набули чинності нові норми закону про ЖКГ.

При цьому в Мінсоцполітики пояснювали, що штрафи фактично почнуть діяти після 10 червня. Справа в тому, що споживачі повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги до 20-го числа кожного місяця. Якщо така норма прописана в договорі, пеня буде нараховуватися з 21-го числа. Закон не має зворотної сили, тому з 21 травня пеня не нараховувалася. Тепер вона буде стосуватися рахунків, які українці почали отримали в червні (за травень).


Тепер за кожен день прострочення нараховуватимуть пеню в 0,01% від суми боргу. Однак загальний розмір пені не буде перевищувати 100% заборгованості. Пеня нараховується як індивідуальним споживачам (мешканцям), так і колективним – ОСББ, керуючим компаніям – залежно від того, хто саме уклав договір на постачання житлово-комунальних послуг.

Виняток становитимуть випадки, коли 21-й (і 22-й) день місяця – вихідні дні. Також пеня не нараховується, якщо борг утворився через затримку виплати субсидій від держави.

Мітки по темі

жкгосббкомуналка

Ще по темі

"Приватбанк" виграв у компанії Коломойського справу щодо заставного майна
"Приватбанк" виграв у компанії Коломойського справу щодо заставного майна
"ПриватБанк" виграв у суді по справі за позовом ПрАТ "Ерлан". Пов’язана із Ігорем Коломойським компанія намагалася вивести майно банку з-під застави.
12 червня 2019 р.
В Україні знову зросте прожитковий мінімум: яким він буде до кінця року
В Україні знову зросте прожитковий мінімум: яким він буде до кінця року
Прожитковий мінімум в Україні з 1 липня зросте до 1936 гривень проти 1853 гривень. Саме до 1853 гривень прожитковий мінімум зростав ще 1 січні 2019 року.
1 липня 2019 р.
Гройсман анонсував збільшення мінімальної зарплатні
Гройсман анонсував збільшення мінімальної зарплатні
Глава Кабміну Володимир Гройсман зазначив, що уряд може підвищити мінімальну заробітну плату на 5 тисяч 500 гривень, але дуже важливо зважати на реальний стан економіки.
17 липня 2019 р.
новини