Вкидати гроші від підвищення з/д тарифів у бездонну бочку "УЗ" немає сенсу

18 серпня 2017 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

"УЗ – це одне з найбільших корупційних підприємств. У НАБУ, яке веде справи по держпідприємствах, "Укрзалізниця" займає почесне місце – понад мільярд гривень. Наскільки я знаю, зараз НАБУ веде справи виключно по "УЗ", 15 серпня було затримання посадових осіб залізниці, які завдали 97 мільйонів гривень збитків. Міністр (інфраструктури Володимир Омелян) говорить, що збитки від корупції він оцінює в півмільярда доларів – це 13 мільярдів гривень. Тому вкидати гроші в цю бездонну бочку я не бачу сенсу. Зараз мовиться про 22,5-відстокове підняття тарифів, але вони і так виросли за останні два роки спочатку на 30%, потім ще на 15%", – сказав він в ефірі телеканалу 112.

Відповідаючи на питання, як підвищення тарифів позначиться на метзаводах, Каленков повідомляв, що 22,5-відсоткове підвищення призведе до додаткових витрат на близько 7-10 доларів на кожній тонні металопродукції.

"Аналогічна сума зараз є маржою для наших метпідприємств, щоб закріпитися на ринках світових, щоб нас звідти не викинули. Якщо станеться це підвищення, то нас просто будуть витісняти з експортних ринків, оскільки близько 30% всіх наших контрактів – це низькомаржинальні товари. І це стосується не тільки нас, у цементників і аграріїв ситуація така ж. Тому ми виступаємо в цьому одним фронтом. Не можна в цю бездонну бочку закачувати гроші, викачуючи їх з реального сектора з промисловості. Потрібно навести лад спочатку в "Укрзалізниці", – зазначив глава "Укрметаллургпрому".

Каленков навів приклад операційної неефективності "УЗ", коли вона не змогла вчасно провести тендери на закупівлю нових піввагонів.

Ще по темі

НБУ відкликав ліцензії двох українських банків
НБУ відкликав ліцензії двох українських банків
Національний банк відкликав банківські ліцензії банків "Апекс" та "Промислово-фінансового банку", які вирішили добровільно припинити свою банківську діяльність.
27 грудня 2017 р.
Україна заборонила ввезення свиней з Польщі
Україна заборонила ввезення свиней з Польщі
Ветеринарна служба України заборонила імпорт свиней з чотирьох воєводств у зв'язку з африканською чумою свиней.
21 січня 2018 р.
Що робити, якщо не начислюють зарплату?
Що робити, якщо не начислюють зарплату?
Працівник може звернутися до прокуратури із заявою про невиплату заробітної плати та притягнення винних осіб до відповідальності. Роботодавець несе за це не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність .
27 березня 2018 р.
новини