Законопроєкт про продаж землі

26 вересня 2019 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

Текст законопроєкту про обіг землі в Україні Кабінет міністрів погодив на своєму засіданні 25 вересня, повідомляє нардеп Олексій Гончаренко, який був присутній на закритому засіданні.

Серед основних положень законпроекту є таке:

обмеження на володіння землею – не більше 15% сільськогосподарських земель в одній області / Автономній республіці Крим;
не більше 0,5% сільськогосподарських земель загалом у країні;
землю можуть придбати лише громадяни України та юридичні особи, утворені за законодавством України, а також територіальні громади та держава Україна.
Для іноземців передбачаються окремі випадки придбання землі – наприклад, за порядкому спадкування (щоправда, протягом року вони мають здійснити її відчудженя). Вони також отримають змогу придбати землю, якщо зареєструють в Україні компанію.

Крім цього, для орендарів землі залишається право першочергового придбання ділянок за умови сплати ціни, за якою вона продається. Для викупу їм можуть надавати розстрочку платежу на термін до 5 років.

Також законопроєкт передбачає заборону на придбання землі особам та компаніям, які потрапили у санкційний список України.

Закон має вступити у силу не раніше 1 жовтня 2020 року.

Ще по темі

Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум
Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум
Мінімальна зарплата з 1 січня в Україні становитиме 4723 гривні на місяць або 28,31 гривні за годину. Такі розміри мінімалки закладені у державному бюджеті на 2020 рік, який 18 жовтня за основу в першому читанні схвалила Верховна Рада.
18 жовтня 2019 р.
Нова формула розмитнення авто на єврономерах
Нова формула розмитнення авто на єврономерах
В Україні можуть ухвалити проєкт закону щодо доступного розмитнення авто на іноземній реєстрації.
28 жовтня 2019 р.
Середня зарплата в Україні зростатиме: прогноз до 2022 року
Середня зарплата в Україні зростатиме: прогноз до 2022 року
Середня зарплата українців невпинно підвищується з кожним роком. У 2020 році вона становитиме майже 13 тисяч, а до кінця 2022 – понад 16 тисяч гривень.
6 листопада 2019 р.
новини