Зараз саме час запастися газом

3 квітня 2019 р. - Нестерук Михайло

Про це у коментарі 24 каналу сказав CEO енергопровайдера ETG.UA Володимир Шведкий.

За даними постачальника природного газу, весняна ціна 2019 року порівняно з ціною жовтня 2018 впала в два рази – на 100%.

Вартість у порівнянні з жовтнем просіла в два рази. Пік був 13 500 – тепер 7000 за тисячу кубометрів. Зараз шикарний час закуповувати газ наперед,
– пояснив Шведкий.

Суть форвардних поставок полягає в тому, що покупець, заплативши передоплату, може зафіксувати вартість потрібного йому обсягу газу на певний період. Ціна палива для покупця в цей період не буде змінюватися незважаючи на коливання ринку.

За словами фахівця, покупцеві необхідно внести передоплату в 10% від кінцевої вартості потрібного йому обсягу, щоб зафіксувати ціну на газ на рік. До цього часу, в середньому, "літня" ціна блакитного палива була нижчою від "зимової" мінімум на 15%.

"У зв'язку з тим, що ринки ЄС розвинені з точки зору форвардних поставок – там існують всі необхідні інструменти. Ви можете придбати газ за форвардними контрактами на квартал, місяць, рік вперед. Там хоч на п'ять років вперед можна купити газ. Ми в Україні пропонуємо форвардні поставки поки на рік", – уточнив Шведкий.

Ще по темі

Чому уряд не підвищуватиме ціну на газ цієї зими?
Чому уряд не підвищуватиме ціну на газ цієї зими?
В України є всі шанси не підвищувати вартість газу до кінця року. Цьому сприяє поточна ситуація на світових ринках.
4 квітня 2019 р.
Втрата незалежності НБУ здатна зробити українців біднішими: до чого тут вибори
Втрата незалежності НБУ здатна зробити українців біднішими: до чого тут вибори
Якщо хтось вважає, що корупція є в державних банках (вона звичайно є, адже це державні банки), то повинен не знищувати реформу банківської сфери, а продовжувати її.
8 квітня 2019 р.
Яким буде курс долара в Україні у наступні 5 років
Яким буде курс долара в Україні у наступні 5 років
Курс долара до гривні протягом 2019 року буде на рівні 28 гривень 70 копійок за долар. Таке прогнозує Міжнародний валютний фонд. А ще МВФ поновив прогноз щодо курсу гривні на період до 2024 року.
11 квітня 2019 р.
новини