ЗСУ успішно звільняють окуповані бойовиками території

4 січня 2017 р. - Михайло Германович

За матеріалами - 24tv.ua

Коли вдалося зірвати операцію російських спецслужб щодо просунення Надії Савченко як перемовника та модератора в питанні обміну військовополоненими, тоді постало питання, що Росія буде застосовувати вже усталену для них практику загострення ситуації напередодні проведення важливих зустрічей. Відповідно на Світлодарській дузі таку операцію і намагалися провести. Однак про масований наступ мова не йде, бо 23 грудня бої пішли на зниження. Це свідчить про локальну операцію на окремому відтинку. Утім, результатом для української сторони стало звільнення 30 кв. км. загальної площі. Це тактична перемога українських військ, яка показала, що ми вміємо не лише оборонятися, але й успішно контратакувати.

Примітно, що активізація бойових дій починається, коли треба підтримати певний градус протистояння. Активізація боїв по усій лінії зіткнення відбувається не хаотично, а в запланованому порядку. Коли мовчить Луганська область, тоді активізується Донецька і навпаки. Для чого це роблять? Ворог моніторить стан передових позицій українських військ і намагається тримати ЗСУ в постійній напрузі по усій ділянці фронту, а це 410 км.

Так звані "ополченці" на Донбасі вже давно не воюють. Переважаюча більшість бойовиків – це росіяни. Навіть у так званих "народних" арміях до 70% – це етнічні росіяни, які є громадянами РФ. Тому казати про те, що воюють місцеві колаборанти не можна. Не варто забувати і про наявність там регулярних військ РФ. За різними оцінками, їх чисельність коливається від 7 до 10 тис. осіб, хоч офіційні джерела чомусь зменшують російську присутність.

Ще по темі

В Міноборони сповістили про втрати України в зоні АТО
В Міноборони сповістили про втрати України в зоні АТО
За минулу добу 1 український військовослужбовець загинув, ще 3 отримали поранення в зоні АТО.
11 січня 2017 р.
Втрати серед українських військових біля Авдіївки зросли
Втрати серед українських військових біля Авдіївки зросли
За добу, що минає, на жаль, не обійшлось без втрат серед українських бійців, які воюють на Донбасі.
29 січня 2017 р.
У Путіна зробили гучну заяву щодо боїв у районі Авдіївки
У Путіна зробили гучну заяву щодо боїв у районі Авдіївки
Кремль вважає, що українські воїни АТО самі атакували окуповані території. Щоправда, там шкодують за втратами, яких зазнали як ЗСУ, так і терористи.
31 січня 2017 р.
новини