Зустріч Ердогана і Зеленського: що обговорювали і про що домовилися

3 лютого 2020 р. - Власенко Анастасія

За матеріалами - 24tv.ua

Офіційна частина зустрічі з Володимиром Зеленським розпочалась об 11 ранку, а пізніше виступили зі спільною пресконференцією.

За протоколом, зі вступним словом виступає той президент, який приймає колегу. Відтак слово взяв Володимир Зеленський. Він розпочав розмову зі співчуття Ердогану через загибель турецьких військових у сирійському Ідлібі.

Україна, яка шостий рік перебуває у стані війни, як ніхто розуміє і поділяє біль такої втрати,
– заявив президент України.

Він також підкреслив, що нинішня зустріч двох президентів є доволі символічною, позаяк саме у цей день 1992 року розпочалися дипломатичні відносини між Україною і Туреччиною.

"За ці роки ми пройшли шлях від звичайних стосунків сусідніх держав до взаємовигідного стратегічного партнерства. Сьогодні ми провели конструктивні та змістовні переговори", – запевнив Володимир Зеленський.


Глава української держави підкреслив, що обговорив з турецьким колегою війну на Донбасі, анексію Криму та загалом агресивну політику Росії у регіоні.

У всіх цих питаннях для нас надзвичайно важлива підтримка Туреччини, а також практичні кроки Анкари у цьому напрямку. Україна розраховує на допомогу Туреччини у процесі звільнення політичних в'язнів, громадян України, зокрема, кримських татар,
– заявив президент.

Зі свого боку Реджеп Ердоган наголосив, що Туреччина не припинить підтримувати територіальну цілісність та суверенітет України, включно з анексованим Кримом.

Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган також багато часу приділили питанням торгівельно-економічної та інвестиційної сфер.

"У нас є дуже амбітна ціль підвищити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 мільярдів доларів США. Ми домовилися надати поштовх нашим представникам, які працюють над текстом угоди про зону вільної торгівлі", – підкреслив Зеленський.

Обговорювалося також розширення співпраці сфері транспорту. Зокрема, щодо інтермодального та паромного перевезень.

Ще по темі

25 українців перебувають на заблокованому коронавірусом лайнері в Японії
25 українців перебувають на заблокованому коронавірусом лайнері в Японії
На борту круїзного лайнера "Diamond Princess" біля берегів Японії перебувають щонайменше 25 українців. Лайнер відправили на карантин через спалах коронавірусу.
5 лютого 2020 р.
СБУ проти 1+1: Куксін і Дубінський прокоментували обшуки на каналі
СБУ проти 1+1: Куксін і Дубінський прокоментували обшуки на каналі
В офісі спецпроєктів "Гроші" та "Секретні матеріали" від телеканалу "1+1" тривають обшуки, які проводить СБУ. Перевірка пов'язана зі скандальною прослушкою прем’єра Олексія Гончарука.
5 лютого 2020 р.
Викорінення корупції у владі!
Викорінення корупції у владі!
За п’ять місяців роботи уряд запустив дешеві кредити, знизив платіжку, подолав рейдерство та викорінив корупцію на топ-рівні. І більшість позитивних перетворень відбулися в Україні вперше.
21 лютого 2020 р.
новини